مفیدستان

مطالب مفید

مفیدستان

مطالب مفید

مفیدستان

مفیدستان شهری کوچک برای اموختن،

ادم و حوا در زمین

رضا بکری | يكشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۱۳ ق.ظ


ایـنـک ، زمین بود و مشکلات آن : سرما ، گرما ، باد و باران ، گرسنکی ، تشنگی ، هراس ، تنهایی ، اندوه جدایی از بهشت . . .

زوزه گـرگـهـای گـرسـنـه در شـبـهـای سـرد و تـاریـک ، تازیانه بادهای سخت ، سیلی رگـبـارهـای تـنـد ، چـنـگی که فضای غم آلود غروب و تماشای شفق گلگون به تارهای دل می زند و . . .

نـخـسـت سـر پـناهی لازم بود تا در آن روزها از هرم آفتاب و شبها از خطر وحوش و سرما ، بیاسایند و پناه گیرند .

آدم ، نـاگـزیـر فـکـر خـود را بـه کـار انداخت و چیزی نگذشت که آن دو ، سر پناهی ساده بـرای خـود سـاخـتـند و از آنچه در اطراف خویش می یافتند نخستین ابزارهای زندگی بر روی زمین را فراهم آورند .

کـوتـاه زمـانـی بـعد ، اولین گام تشکیل جامعه بشری برداشته شد : حوا آبستن شده بود . نخست از تغییر حالت های خویش می هراسید اما غریزه مادری و نیز ، دانش و هوشمندی شوی مهربانش ، او را به آرامش فرا می خواند .

پس از نه ماه و اندی ، سرانجام ، در پایان یک روز دشوار و طولانی ، حوا یک پسر و یک دختر به دنیا آورد : قابیل و خواهر دو قلوی او را .

هـر دو تـنـهـایی رستند و به کودکان خویش دل بستند . با بزرگتر شدن کودکان ، محیط آرام و ساکت اطرافشان ، از هیاهویی شاد و شیرین انباشته شد و زندگی آنان معنای ویژه ای یافت .

هـنـوز ایـنـان بـسـیـار کـوچـک بـودنـد کـه حـوا دوبـاره آبـسـتـن شـد و نـه ماه و اندی بعد ، هـابـیـل و خواهر دو قلویش نیز به جمع چهار نفری نخستین خانواده بشری پیوستند و آدم و حوا ، پس از سختیها و رنجهای بسیار و پشت سر گذاردن دوران اندوه و تلخکامی ، دلشاد و امـیـدوار شـدنـد و سـخـت بـه فـرزنـدان عـزیـز خـود دل بستند و مهربانانه به پرورششان همت گماشتند .


  • رضا بکری

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی